>

İşte En Küçük Kamyonet!İngiliz teknisyen Andy Saunders ve üç arkadaşı, 2 metre uzunluğundaki bir karavanı, 90 santimlik bir kamyonete çevirerek dünyanın en küçük kamyonetini meydana getirdi. Hem de sadece üç günde.

Ve bu kamyonet o kadar küçük ki bariyerlerin altından bile geçebiliyor.

Önce tavanı kesilen karavana daha sonra içinde direksiyon ve kadranın bulunduğu yeni bir kokpit sistemi kuruldu. El freni, vites kutusu ve yakıt deposu yerleri değiştirilen araç, üç günde istenilen duruma geldi.

'Van - Cake' adı verilen bu şirin araç kullanıma elverişli olmasının yanı sıra saatte 100 kilometre hız yapabiliyor.

Meydana getirdikleri kamyonetle Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuran çılgın teknisyenler, amaçlarına ulaştı ve araçları dünyanın en küçük kamyoneti unvanını aldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Saunders "Bu kamyonet için tam üç gün uyumadan çalıştık ve ortaya böyle bir şey çıkardık. Onunla hem yolculuk yapılabilir hem de içerisine bir yatak atıp uyunabilir" dedi.Andy Saunders geçtiğimiz yıllarda da, 1.0 litre hacimli motora sahip olan ve maksimum hızı saatte 160 kilometre olan en küçük Hummer'ı üretmişti.Kaynak: gazeteport / Tarih/Saat: 05 Ağustos 2008 Salı, 14:38:15 / Link:www.gazeteport.com

İhlasSondakika.ComYorumlar:Sizin Yorumunuz:

Yorum Yaz