>

Klasik Atari Oyunlarını PC'nde Oyna!Birçok kişinin teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin oynamaktan bıkmadığı oyunlar vardır. Birçoğumuz oyun kavramıyla ilk defa Klasik Atari olarak bildiğimiz Nintendo'larda tanıştı. Eskiden oynadığımız Atari oyunları 2 boyutlu ve basit olsa da eğlenceliydi. Şimdi bu oyunları bilgisayara da taşımışlar. Bu Atariler bazılarımızda halaa varsa da birçoğumuzda yok ve de kurmak kaldırmak zor iş. Ben de burda bu oyunlardan bazılarını paylaşmak istedim. Bu şekilde beğendiğiniz oyunları kolayca PC'nizde oynayabileceksiniz.

Oyunları PC'de çalıştırabilmek için VirtuaNES programı gerekli, bu programı aşağıdaki Linkten indirebilirsiniz.

VirtuaNES Programını İndirmek İçin Tıklayın

Şimdi daha sonra paylaşacağım toplu oyun dosyasından önce denemelik bir kaç oyunu tek tek upload edilmiş şekilde paylaşıyorum.  Bunlardan birini indirip deneyebilirsiniz.

Mario: TIKLA INDIR

Contra: TIKLA INDIR

Adventure İsland: TIKLA INDIR

Mortal Kombat: TIKLA INDIR

Snow Bros: TIKLA INDIR

TMNT: TIKLA INDIR

Evet, şimdi de birçok oyunu toplu olarak indirebileceğiniz linki yazacağım. Ondan önce RAR içeriği ile ilgili biraz açıklama yapayım. Ben dosyayı frmtr'den LoRdOfWeB adlı kullanıcının girdisinden alıntıladım. Çalışma (Derleme) onun emeğidir. RAR içeriği;

"Bilgisayar Emülatörü (Yukarıda Verdiğim Eml. Alternatif)
Cep Tel Emülatörleri
En Beğenilen Oyunlar
Yeni Eklediğim Oyunlar"

dan oluşmaktadır. Evet bu oyunları Cep Telefonunuzda da oynayabiliyorsunuz. Bunun için Cep Tel Emülatörleri klasöründeki sizin telefonunuzu destekleyen emülatörü telefonuza atarak yüklemek. Bu işlemin ayrıntılı anlatımını LoRdOfWeB'den alıntı yapıyorum;

"Arkadaşlar Nokia 6630'a göre anlatıyorum şimdi.

Malzemeler:
Hafıza Kartı, Kart Okuyucu, FExplorer Programı ve .nes oyunlar+cep emülatör programı!

Kartımızı kart okuyucuya yerleştiriyoruz. ".sis" uzantılı programımızı atıyoruz. Ardından telefona tekrar takıp programı kurduktan sonra FExplorer'a giriyoruz. Hafıza kartı Ana dzine gelen "vampent" klasörü içerisinide bulunan "roms" klasörünün içine ".nes" uzantılı oyunları atıyoruz. Ve menüden programa girip oynuyoruz. İsmler programda gözükmüyor ise romstaki oyunlara tek tek tıklayıp install diyebilirsiniz."


Ben şimdi denedim Java Telefonda bu vnes programını atıyorsunuz install diyorsunuz, oluyor. Ama tam sürüm olmadığı için sınırlı bir süre oynadıktan sonra aktivasyon istiyor. Ben aktive edemedim. Full versiyon için şöyle bir link var ama ben uğraşmak istemedim, telefonda oynamayı sevmiyorum zaten.

Şimdi oyunlardan bazılarının önizlemelerini gösterelim;

Bomberman II


Tank 1990 - Battle City (En çok oynadığımız oyundur iki kişi)


Street Fighter III***


TOPLU OLARAK BÜTÜN OYUNLARI İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ KULLANABİLİRSİNİZ.Upload to LoRdOfWeB
RaR Pass: lordofweb
BOYUT: 18,4 MB
_________________________________________Yorumlar:Sizin Yorumunuz:

Yorum Yaz